דיאטה מהירה לקראת אירוע


חשוב לשים את הדברים על השולחן כבר בהתחלה: דיאטה מהירה לקראת אירוע היא קונספט שיש בו לא מעט חסרונות – ורצוי מאוד להיות מודעים אליהם.
ועדיין, למרות החסרונות – ועל אף המלצותיהם של רוב רובם של הרופאים ומומחי התזונה – יש מקרים שבהם אין מנוס מדיאטה מהירה לקראת אירוע. למשל, פגישת מחזור, אותו אירוע שבו כולם עסוקים בעיקר בהשוואות: מי הצליח לשמור על השיער, למי יש את הסמארטפון הכי עדכני, מי הגיע הכי רחוק בריאליטי (שהרי בימינו אין פגישת מחזור בלי לפחות מתחרה אחד בריאליטי זה או אחר…) וכמובן מי העלה במשקל הכי פחות.

או חתונה – נכון שחתונה נקבעת מספר חודשים מראש, כך שעל פניו החתן יכול היה לרדת במשקל במתינות ותוך כדי דיאטה מאוזנת, אבל בפועל – עם כל ההתרוצצויות בין ה-DJ לקניית הנעליים לבחירת הקייטרינג ואז חזרה לחנות הנעליים כי האמא של הכלה לא התלהבה מהצבע שלהן, ועם כל הלחצים של טרום חתונה והוויתור על חיי הרווקות – קשה מאוד לשמור על תזונה נכונה. התוצאה: שבוע לפני החתונה עדיין יש 3-4 ק"ג מיותרים, מתסכלים, מלחיצים ובעיקר עלולים למנוע מהחתן להרגיש ביום חופתו כמו מלך. לא חבל?

סוגי דיאטה מהירה

ישנם סוגים רבים של דיאטה מהירה, וכל מי שניצב בפני אירוע שבו הוא חייב להרשים את הסובבים יכול לבחור את הדיאטה המתאימה ביותר לטעמו ולהעדפותיו.
דיאטה מהירה פופולארית במיוחד היא דיאטת מלפפונים (שבמסגרתה אוכלים מלפפונים, ועוד מלפפונים, ובנוסף רק שתי קוביות שוקולד ומעדן חלב אחד ביום). דיאטה מהירה אחרת היא דיאטת פופקורן שבמהלכה אוכלים אך ורק פופקורן – עם מעט מאוד שמן, אם בכלל, וללא חמאה. אמנם בפופקורן, שכידוע עשוי מתירס, סיבים תזונתיים רבים, אולם בכל זאת נדמה שמישהו חמד לצון ופרסם אותה באינטרנט, ואז באו רבים וטובים ועשו קופי פייסט והפיצו את הבדיחה. מצד שני, אנשים בוגרים אחראים למעשיהם ומי שרוצה שתזונתו תכלול אך ורק פופקורן במשך 3-4 ימים, זכותו…
דיאטה מהירה אחרת שאותה ניתן לאמץ לקראת אירוע היא דיאטת כרוב, וגם דיאטת לחם היא דיאטה מהירה שיש הבוחרים בה לפני אירוע.

כללי זהירות

דיאטה מהירה, כאמור, היא קונספט שטמונות בו לא מעט סכנות, ובסופו של דבר הנזק לגוף עלול להיות משמעותי הרבה יותר מהתועלת מאותם קילוגרמים שהושלו – כך האדם לא רק שלא ירגיש "מיליון דולר" באירוע שהוא כה ציפה לו, אלא שהוא ירגיש רע וייראה רע.
אל תתחילו דיאטה מהירה בלי להתייעץ עם רופא, שגם יבהיר לכם על אילו מזונות אסור לכם בשום פנים ואופן לוותר ואולי גם ימליץ על תוספי תזונה (ויטמינים ומינרלים) שיעזרו לכם לעבור את הדיאטה בשלום ולהגיע לאירוע במלוא כוחכם.
בנוסף, הקפידו על שתיית מים מרובה והימנעו מצריכת משקאות דיאטטיים.

דיאטה ועישון

סוגיה נוספת בהקשר של דיאטה לקראת אירוע היא הפסקת עישון. מצד אחד כמעט על כל מי שמעשן מופעל לחץ להיגמל מההרגל הזה, ובפרט לקראת אירועים שנתפשים אצלנו כנקודת ציון בחיים שמתאימה גם לשינויים משמעותיים. בנוסף, עישון מוביל לסכנות בריאותיות והסיגריות מפיצות ריח לא נעים, אבל מצד שני תמיד ישנו החשש שמא ויתור על סיגריות יוביל להשמנה (מתוך רצון להתנחם באוכל על ה"אובדן", וכי המעשנים רגילים שיש משהו בפה שלהם).

הפתרון: סיגריה אלקטרונית (או בשם המקצועי של המכשיר, וופורייזר). סיגריות אלקטרוניות מבוססות על אידוי טבק במקום על שריפתו, ובזכות עובדה זו נמנעים חלק מהנזקים הבריאותיים שקשורים לעישון (ישנם נזקים שהם תוצר של שריפת טבק), כשבמקביל ניתן להמשיך ליהנות מהעישון – ואף להוריד בהדרגה את כמות הניקוטין בנוזלים לסיגריה אלקטרונית שאתם משתמשים בהם. בנוסף וופורייזר מאפשר למעשנים לעשן בלי להפיץ ריח רע מסביב, כך שאפילו באמצע אירוע ניתן ליהנות מהסיגריות האלקטרוניות ואין צורך למצוא פינה מרוחקת שבה העשן לא מפריע לאף אחד.

דיאטה לחופשה מוצלחת

ברור כי דיאטה לקראת אירוע זה לא דבר שעושים כל יום. ברור כי לא בכל יום עורכים אירוע או מוזמנים לאירוע כגון חתונה, טקס סיום וכיוצא בזה. אך דווקא משום כך, אותם אירועים חשובים יכולים לתת לנו מוטיבציה לא רק לרדת במשקל במהירות אלא גם לשמר את המשקל שאליו הגענו לאחר מכן. גם טיסה לחו"ל, חופשה במסגרת דיל משתלם במיוחד שמצאנו מעכשיו לעכשיו יכולה לספק מוטיבציה לדיאטה. אם גם אתן או אתם איתרתם דיל לטיסה משתלמת ביותר, בדרך כלל בעזרת אתרים מובילים כמו https://www.alice.co.il ברור כי תרצו לנפוש בים כאשר אתם לבושים בבגד ים המחמיא לגזרתכם. הימים הספורים שנותרו עד הטיסה הם הזמן "להדק את החגורה" ולהגיע למשקל הרצוי. רק חשוב להזכיר שאת הדיאטות המהירות אין לבצע באופן ממושך. יש להתמיד בהן לזמן קצר יחסית, כדי שלאורך זמן לא תוותרו על מרכיבים תזונתיים חשובים ובריאים. ואם תצליחו למנף את העניין לשמירה על אורח חיים נכון לאורך זמן – מה טוב.

ומה עושים אחרי שהאירוע נגמר?

מתבוננים שוב ושוב בתמונות ומתמוגגים מהן.
נהנים מהמראה שאליו הגעתם בזכות אותה דיאטה מהירה – ואומרים לעצמכם "יפה מאוד, אבל דיאטה מהירה לאורך זמן היא מסוכנת. מעכשיו אורח חיים בריא ותזונה נכונה".
אחד היתרונות המשמעותיים של דיאטה מהירה לקראת אירוע, ודיאטה מהירה בכלל, הוא המוטיבציה הגבוהה שהיא מעניקה לאדם. המחמאות שהוא קיבל באירוע, מבטי ההתפעלות שמשך, התמונות המפרגנות ובעיקר הידיעה כי הוא מסוגל לשנות את דרך חייו ולהיות לא רק רזה יותר אלא גם בריא יותר – כל אלה עשויים בהחלט לדרבן אותו להתמיד בשינוי, בלי צורך בדיאטות כסאח, אלא על ידי אורח חיים מאוזן ונכון.