ניתוח שאיבת שומן או דיאטה?

שמירה על משקל גוף בריא חשובה הן מבחינה בריאותית והן מבחינה נפשית

משקל הגוף שלנו משפיע בצורה משמעותית על איכות חיינו בכמה דרכים. ראשית, ישנה השפעה בריאותית רבה למשקל, ואנשים בעודף משקל (גם אם הוא קל) סובלים יותר ממחלות רבות- סכרת, בעיות כלי דם ולב, הזדקנות מהירה יותר של העור ועוד. שנית, לא ניתן להתעלם מן ההשפעה הפסיכולוגית-נפשית של עודף משקל על האדם, כאשר אנשים בעלי משקל עודף מעידים לעיתים קרובות על מצב נפשי ירוד בשל משקלם. לאור האמור, אנשים רבים מעוניינים כיום להפחית ממשקל גופם, ומתלבטים בנוגע לדרך הנכונה.

דרך מוכחת ונפוצה לירידה במשקל הינה כמובן שילוב של דיאטה וספורט

כולנו יודעים כבר כי דיאטה הינה הדרך להרזות, אולם בכדי שהתהליך יצליח חשוב לדעת כמה דברים. בסיס ההצלחה של דיאטה הינו חסך-קלורי, כלומר- אנחנו מוציאים יותר אנרגיה ממה שאנחנו מכניסים לגוף, עד שהגוף מתחיל להשתמש במאגרי השומן שלו. למרות שהדבר נשמע פשוט, במציאות הגוף פועל קצת שונה. בהתחלה ישנו שימוש במאגרי אנרגיה שאינם שומן, כך שאנו "יורדים במשקל" אולם מדובר במסה שתעלה בחזרה מיד כשנפסיק עם הדיאטה. כמו כן, בזמן דיאטה ישנה ירידה במסת שריר יחד עם הירידה בשומן, ובכדי להימנע מכך חשוב לעסוק בפעילות ספורטיבית ולהתאים את התפריט לבניית שריר.  

אופציה טובה נוספת אשר עומדת בפני אנשים מסוימים הינה ניתוח שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן הינו ניתוח בו מסירים בצורה ממוקדת כמויות שומן גדולות יחסית מאזורים בעיתיים. ניתוח זה אינו מתאים לכל אחד, והתוצאות הטובות ביותר מתקבלות אצל אנשים בעלי משקל עודף שאינו קיצוני, וכן אצל אלו אשר עברו את הניתוח בגיל צעיר יחסית- כל עוד העור עדיין גמיש. למרות האמור, אנשים בעלי משקל עודף רב או מעבר לגיל 40 עדיין יכולים ליהנות מיתרונות הניתוח, ומומלץ להיוועץ ברופא בנוגע להתאמה. במהלך הניתוח, ניתן להוריד 2-3 קילוגרמים מאזורים ממוקדים, וכך להגיע למראה רזה וחטוב יותר במהירות. במידה ונרצה להוריד משקל גבוה ויתר, נצטרך לחלק את התהליך למספר ימים.

לעיתים, עדיף לפנות לניתוח שאיבת שומן על פני דיאטה, וחשוב לדעת מתי לעשות זאת ניתוח שאיבת שומן מאפשר להסיר תאי שומן מאזורים בעיתיים אשר אנחנו לא מצליחים להוריד גם אם הקפדנו על דיאטה וספורט לאורך זמן, ולכן אנשים רבים בוחרים בו גם לאחר שעברו דיאטה קפדנית. כמו כן, במידה ואינכם מצליחים לרדת במשקל, ניתוח זה יכול לסייע לכם בהורדה מהירה של כמה קילוגרמים והתקרבות משמעותית אל משקל היעד שלכם. במקרים אלו, וכן במקרים בהם אזור מסוים בגוף סובל מהצטברות קיצונית של שומן, מומלץ לבחור בניתוח שאיבת שומן בכדי להגיע לתוצאות הרצויות. מהירותו ובטיחותו היחסית של הניתוח מאפשרות לאנשים רבים להגיע למראה הרצוי מבחינתם מבלי תסכול רב בדרך.

בחירה נכונה של דרך ההרזיה חשובה לשם הבטחת הצלחת התהליך

ישנם הבדלים משמעותיים בתהליך שהגוף עובר במהלך דיאטה או במהלך ניתוח לשאיבת שומן. הבדלים אלו משפיעים על התוצאה הסופית, וחשוב לדעת אותם כאשר אנו עומדים בפני בחירה. במהלך דיאטה, מאגרי השומן של הגוף מושפעים וכן פרופיל השומנים בדם שלנו, ולכן היא חשובה ומומלצת לאנשים המעוניינים להוריד במשקלם בכדי לטפל בבעיות כולסטרול, ויש לשלבה גם עם ניתוח לשאיבת שומן. בניתוח לעומת זאת, מדובר בשינוי קוסמטי בלבד, אשר אינו משפיע על הדם, ולעיתים אף גורר שינוי בפיזור השומן בגוף באופן שלא ניתן לצפות. לכן, חשוב להתייעץ עם רופא בכדי לבחור בשיטה הנכונה עבור כל אחד.


Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *